Hírek, aktualitások

Internet Fiesta 2018.03.22

Könyvtárunk ebben az évben is csatlakozott az Internet Fiesta országos rendezvény sorozatához. Az idei téma az Internet - Család - Egészség volt. Ebből az alkalomból Apró Etelka pszichológus tartott izgalmas előadást 8. osztályos tanulóknak "Függőségeink" címmel. A rendezvény felhívta a figyelmet a különböző "szerek" általi függőségek mellett a mobil telefon, a vásárlási kényszerek, energia ital fogyasztás veszélyeire is.

Internet Fiesta 2018.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt mácrius 22-én 11 órakor Apró Etelka "Függőségeink" című előadására!

Országos Könyvtári Napok 2017. október 2-8.

Szeretettel várunk mindenkit programjainkra!

Április 14. Könyvtárosok Világnapja

"A könyvtáros pedig az az ember, akinek a könyv olyan táplálék, szenvedély, sors, szerelem, gyönyör, mámor, kaland és végzet, mint tengerésznek a tenger, a parasztnak a föld, a kertésznek a növény. A tudós a könyvet csak anyagnak veszi: megnézi, olvassa, idézi és félreteszi; a költőnek a könyv csak mű: teremti és elfelejti; a tanítónak csak eszköz: merít belőle és továbbadja; a közönséges embernek csak iparcikk: olvassa és élvezi. Senki nem nyúl úgy a könyvhöz, mint a könyvtáros, oly csendesen és lassan, ahogy az ember csak örök dolgokhoz nyúl: tengerhez, asszonyhoz, földhöz."

Köszöntjük könyvtárunk új honlapján!

Tisztelt Látogató, kedves Olvasó!

Ünnepi nyitva tartás

A könyvtár december 23- január 1-ig zárva tart. Nyitás január 2-án, mindenkit szeretettel várunk!

Ünnepi nyitva tartás

Kedves Olvasóink! Az ünnepek alatt könyvtárunk az alábbiak szerint tart nyitva:

December 24-27-ig ZÁRVA

December 27-30-ig 9-12; 13-17

December31-január 1. ZÁRVA

Nyitás: Január 2, 13 óra

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánunk!

Április 02 Az autizmus világnapja

A Simontornyai Városi Könyvtár 2016. április 02-án az autizmussal kapcsolatos könyvekből összeállított kiállítással emlékezett meg a Világnapról. Ebből az alkalomból a könyvtár és a könyvtárosok is kék szint viseltek.

Internet Fiesta

Szeretettel várunk minden érdeklődöt húsvéti játszó házunkba, március 19-én ,  10 órakor.

Lovasíjász

Szeretettel várunk mindenkit a március 19-én 18 órai kezdettel a Művelődési Házban tartandó filmvetítésre.

Seiten