Hírek, aktualitások

Országos Könyvtári Napok 2017. október 2-8.

Szeretettel várunk mindenkit programjainkra!

Április 14. Könyvtárosok Világnapja

"A könyvtáros pedig az az ember, akinek a könyv olyan táplálék, szenvedély, sors, szerelem, gyönyör, mámor, kaland és végzet, mint tengerésznek a tenger, a parasztnak a föld, a kertésznek a növény. A tudós a könyvet csak anyagnak veszi: megnézi, olvassa, idézi és félreteszi; a költőnek a könyv csak mű: teremti és elfelejti; a tanítónak csak eszköz: merít belőle és továbbadja; a közönséges embernek csak iparcikk: olvassa és élvezi. Senki nem nyúl úgy a könyvhöz, mint a könyvtáros, oly csendesen és lassan, ahogy az ember csak örök dolgokhoz nyúl: tengerhez, asszonyhoz, földhöz."

Ünnepi nyitva tartás

Kedves Olvasóink! Az ünnepek alatt könyvtárunk az alábbiak szerint tart nyitva:

December 24-27-ig ZÁRVA

December 27-30-ig 9-12; 13-17

December31-január 1. ZÁRVA

Nyitás: Január 2, 13 óra

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánunk!

Április 02 Az autizmus világnapja

A Simontornyai Városi Könyvtár 2016. április 02-án az autizmussal kapcsolatos könyvekből összeállított kiállítással emlékezett meg a Világnapról. Ebből az alkalomból a könyvtár és a könyvtárosok is kék szint viseltek.

Internet Fiesta

Szeretettel várunk minden érdeklődöt húsvéti játszó házunkba, március 19-én ,  10 órakor.

Lovasíjász

Szeretettel várunk mindenkit a március 19-én 18 órai kezdettel a Művelődési Házban tartandó filmvetítésre.

Márai Program

Könyvtárunk 2015-ben 5. alkalommal kapott könyvtámogatást a Márai Program keretében. ezúttal 250000 Ft értékben 95 db kötetet kaptunk, melyek között gyerek mesék, versek, szép és szakirodalmi művek egyaránt megtalálhatóak. A könyvek már kölcsönözhetőek, mindenkit szeretettel várunk.

Ünnepi nyitvatartásunk

A következő nyitvatartási rend december 19.-től érvényes Január 4.-ig.

Hétfő: - ; 13-17

Kedd: 9 - 12 ; 13-17

Szerda: 9 – 12 ; 13-17

Csütörtök: 9 – 12 ; 13-17

Péntek: 9 – 12 ; 13-17

December 24, 25, 26.-án és 31.-én, valamint Január elsején a könyvtár zárva lesz.