Hírek, aktualitások

Internet Fiesta 2022. március 17-24.

Március 17-én 13 órakor a Körtés Kinga tart előadást Ez az egy Földünk van címmel, a hulladék kezelés fontosságáról, a hulladék mentes élet kialakításáról, a szelektív szemétgyűjtés és újrahasznosítás szükségességéről.

Március 21-én Pesti Istvánné Digitális Médiaműveltség Szülőknek előadása az Internetet használó gyermeke védelmére hívja fel a szülők figyelmét.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Mesél a képviselő

Mesét mond Szabó Róbert alpolgármester, majd kézműves foglalkozás várja a gyerekeket.

Iró-olvasó találkozó Telegdi Ágnessel

A könyvtár vendége Telegdi Ágnes író-természetfotós.

Játsz velünk offline! Társasjáték a könyvtárban

Társasjátékozni várjuk a kicsiket és nagyokat egyaránt!

Tekerem-csavarom

Váminé Horváth Borbála papírfonással készült tárgyainak kiállítása.

Országos Könyvtári Napok 2020

Szeretettel várunk minden érdeklődőt az Országos Könyvtári Napok simontornyai rendezvényeire október 5- 11 között!

Országos Könyvtári Napok 2019

Szeretettel várunk minden érdeklődőt az Országos Könyvtári Napok simontornyai rndezvényeire!

Digitális Médiaműveltség Szülőknek

Digitális Médiaműveltség Szülőknek címmel 2019.08.07-én 10 órakor szülők és nagyszülők vettek rész a könyvtári DJP Ponton tartott előadáson, ahol Pesti Istvánné könyvtáros, DJP mentor a digitális világ gyermekeinkre leselkedő veszélyeire hívta fel a figyelmet.

Ünnepi könyvhét

Az Ünnepi Könyvhét alkalmából 2019. június 14-én 16 órakor a Simontornyai Városi KÖnyvtárban Boros János Tamás dedikálja legújabb, Hozzál nekem Bandulát című könyvét. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!